Водії електромобілів не відчувають стресу

electrek.co

Після проведення нових досліджень мозку виявилося, що водії електромобілів не відчувають стресу.

Електричні транспортні засоби вже мають кілька переваг перед іншими автомобілями: низька вартість «пального» або ж нульова емісія вихлопних газів. Нові дослідження можуть відкрити небачені раніше переваги електромобілів.

Згідно з новим дослідженням мозку, тихі звуки працюючого електромобіля можуть мати значні переваги для психічного здоров’я людини.

Дослідження було проведено доктором Дунканом Вільямсом з Йоркського університету на замовлення компанії LEVC (London EV Company), що займається розробкою нових електричних кебів в Лондоні.

эксперимент с электромобилем

В ході експерименту 4 водіям таксі-кебів  підключили електроенцефалограму, яку часто називають «кришкою мозку». Водії працювали у звичайному режимі центрі Лондона, в експерименті взяли участь як електричні, так і дизельні машини.

Стверджується, що під час водіння електричної версії таксі водії більш сфокусовані і щасливі  та спокійніші:

Більш сфокусовані, ніж при водінні дизельного автомобіля

Були зафіксовані вищі рівні активності бета-мозку водіїв у електричному транспортному засобі, що свідчить про більш високі рівні активної концентрації. Тобто тихі звуки  роботи мотору не заважали водієві. Це було особливо помітним, коли транспортні засоби чекали на світлофорах.

Більш спокійні, ніж при водінні дизеля

Частота серцевих скорочень була менш змінною в електричному таксі, ніж в дизельному, що свідчить про більший розумовий спокій.
Електричне таксі було менш шумним робочим середовищем для водіїв з приблизно на 5 дБ меншою загальною амплітудою.

Щасливіші, ніж при їзді на дизельном автомобілі

Додаткові дані опитування водіїв показали, що найбільше з їхньої точки зору покращення в порівнянні з дизельним таксі — це відчуття щастя.
Далі були зменшений стрес і менше відволікання в електричному таксі

Лондонські кеби-електромобілі

Доктор Вільямс також прокоментував результати дослідження:

«Це дослідження виявилося дуже цікавим. Всі водії показали, що спокійніше і менш напружено виходить їздити в електричному таксі. Традиційно ці почуття співвідносяться з більшою альфа-мозковою хвилею, що є хорошим показником релаксації. Але коли ми подивилися на дані тесту, то помітили більше хвиль бета-мозку, індикатору психічної діяльності та уваги. Це означає, що тихіше кероване середовище дозволило водіям перебувати в більш сконцентрованому стані. Інакше кажучи, вилучивши галасливий динамічний двигун, вони, мабуть, можуть бути більш спокійними. Це цікавий результат, який показує, що існує більше переваг від електромобілів, ніж ми могли б раніше думати».

Нагадаємо, що на одному заряді кеб може проїхати близько 129 кілометрів. Заряджають таксі на спеціальних станціях, таких в Лондоні вже 57. Крім акумуляторів, машини обладнані бензиновим двигуном на 5 літрів, який при необхідності запускає електрогенератор і заряджає батарею.

Думка Електро

Треба завжди тверезо оцінювати будь-які наукові результати, але даним результатам можна легко повірити. Можливо вони очевидні, але кожен, хто особисто їздив електромобілем може підтвердити факти. Тихішої їзди та більш плавних рухів не можна знайти в жодному іншому автомобілі. Також приємно усвідомлювати, що ти приєднався до передових технологій, які ще можуть відкрити перед тобою багато прихованих переваг.

Яка ваша думка?

 

 


Извините, в настоящее время нет доступных опросов.
Обсудить 0

Поделиться  
Самый большой каталог электромобилей в мире